82 kw ile to koni

Piotr Mokwiński

Najtańsze samochody elektryczne dostępne na polskim rynku. Wybór jest naprawdę spory

Najtańsze samochody elektryczne dostępne na polskim rynku. Wybór jest naprawdę spory

Blisko 12 tysięcy samochód z napędem elektrycznym jeździ po polskich drogach. Tylko w pierwszych pięciu miesiącach zarejestrowano nad Wisłą 2662 takich pojazdów, co oznacza wzrost rok do roku na poziomie 53 procent. Nic dziwnego, że mamy taką dynamikę. Ceny spadają, a zasięgi rosną. Ponadto, coraz więcej modeli do wyboru sprawia, że alternatyw w wielu segmentach jest wiele. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, które z elektryków są najtańsze i jednocześnie warte zainteresowania.

Genewa 2019 - nadchodzi Audi Q4 e-tron, elektryczny miejski SUV klasy premium

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zadebiutowało Audi Q4 e-tron - kompaktowy, elektryczny SUV z napędem na cztery koła. Nowoczesne baterie pozwalają na przejechanie nawet 450 kilometrów na jednym ładowaniu.

Opinie Moto.pl: Volvo XC40 T5 vs. Jeep Renegade 4xe. SUV-y z elektrycznym doładowaniem

Hybrydy plug-in notują w Polsce trzycyfrowe wzrosty sprzedaży. Nic dziwnego, bowiem w wariancie kompaktowym przekonują funkcjonalnością, komfortem na podrzędnych drogach wspominających z rozrzewnieniem równy asfalt, a także dynamiką. Zwłaszcza w sytuacji, gdy otrzymujemy wsparcie jednostki elektrycznej i doładowania spalinowej. Postanowiliśmy sprawdzić w codziennych warunkach Volvo i Jeepa.

Elektryzująca przyszłość

Elektryzująca przyszłość

Zasięg - ok. 100 km Prędkość max. - n/n Cena - n/n Pod względem osiągów elektryczny High Voltage nie będzie się wiele różnił od modeli napędzanych konwencjonalnymi motorami. Dzięki silnikowi o mocy 61 kW (82 KM) przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu 9,8 s