akwaplanacja

Marcin Lewandowski

Akwaplanacja - jak się zachować | Poradnik

Akwaplanacja - jak się zachować | Poradnik

Jednym z największych niebezpieczeństw podczas jazdy po mokrej nawierzchni jest akwaplanacja, czyli poślizg wodny. Co jej sprzyja i jak sobie z nią radzić?

Aquaplaning, czyli jak uciec z wodnej pułapki. Najważniejszy jest spokój

Ostatnie tygodnie upływają nam pod znakiem nagłych i bardzo ulewnych opadów. Zbliża się też jesień, która w Polsce zawsze oznacza deszcze. Tym bardziej miejmy na uwadze aquaplaning. Jedno z najniebezpieczniejszych i najbardziej przerażających zjawisk na drodze.

Miej ciśnienie pod kontrolą

Twoje auto zużywa za dużo paliwa? Wydajesz za dużo pieniędzy na nowe opony? Można tego uniknąć pilnując prawidłowego ciśnienia w oponach. Jeśli sam nie umiesz, lub nie lubisz tego robić możesz poczekać na akcję "Ciśnienie pod kontrolą"

Uważaj, aby nie przepakować | Poradnik

Uważaj, aby nie przepakować | Poradnik

Akwaplanacja - jak się zachować | Poradnik Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników pojazdów lekceważony

Re: Opony - nowe czy uzywane?

różnica między topowymi gumami michelin, continental, goodyer - a savą czy dębicą jest KOLOSALNA. Potwierdzają to testy, we wszystkich kategoriach - hamowanie, akwaplanacja, hałas, zużycie... Moja rada: choć RAZ kup sobie gumy z górnej półki. -- YCDSOYA