alfa 159 temperatura silnika

Piotr Mokwiński

1.75 TBI - opinie. Czy warto postawić na silnik z policyjnej Alfy?

1.75 TBI - opinie. Czy warto postawić na silnik z policyjnej Alfy?

Przez długie lata Alfa Romeo zdążyła nas przyzwyczaić do dopracowanych lecz kapryśnych silników benzynowych. Zapewniały więcej niż wystarczające osiągi i dźwięk pracy inny niż wszyscy. W 2009 w gamie włoskiej marki pojawiła się opracowana od podstaw jednostka 1.75 TBI, która miała za zadanie wprowadzić nową jakość. W dużej części plan się powiódł, pozostał jedynie problem bolesnego zużycia paliwa. Czy to wystarczy, by postawić na używaną Alfę z mocnym motorem?

1.9 i 2.0 JTD/MultiJet. Czy warto postawić na auto z dieslem autorstwa koncernu FCA?

Wbrew wszelkim zapowiedziom o rychłej śmierci, diesle na rynku wtórnym mają się doskonale. Wciąż gwarantują dobre parametry eksploatacyjne, zwłaszcza w ruchu pozamiejskim, gdzie żadna konstrukcja hybrydowa nie może się z nimi równać. Pośród aut używanych wciąż znajdziemy dopracowane konstrukcje cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. Wśród nich wymienić należy rodzinę silników Fiata - 1.9 i 2.0 JTD/MultiJet.

Polacy bardzo lubią te auta, ale nie każda wersja jest godna polecenia. Szóstka, która zrujnuje Twój portfel

Jak pokazuje praktyka, nie wszystkie wersje popularnych modeli są warte zakupu. Te z fabrycznym defektem mogą przyprawić kosztami napraw o palpitację serca. Wybraliśmy 6 modeli, które mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet.

Rewolucja w olejach

Rewolucja w olejach

Przemysłowego Testu Sekwencyjnego IVA. Podczas 100 godzin występowały naprzemiennie dwa cykle pracy. Pierwszy trwający 50 minut, z prędkością silnika 800 obr/min., temperaturą oleju wynoszącą 49°C i płynu chłodzącego 50°C. Drugi 10-minutowy przy prędkości 1500 obr/min, temperaturze oleju 59°C, a

Alfa Romeo Spider V6 Q4

przyjemnością. Do tego niezapomniane ballady duetu Paul Simon i Art Garfunkel, no i Alfa Romeo Duetto, która w Ameryce zrobiła karierę. Nie wiadomo, czy Amerykanie bardziej zachwycili się filmem, czy wspaniałą "muzyką" silnika i harmonią nadwozia Alfy. Faktem jest, że w Stanach pojawiła się limitowana