alfa romeo 159 lewarek

Szczepan Mroczek

Konfrontacje: Alfa 159 1,9 JTDm/BMW 320d

Konfrontacje: Alfa 159 1,9 JTDm/BMW 320d

Mój dziadek zawsze powtarzał, że najgorzej to być przeciętnym. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem na żywo nową Alfę Romeo 159, chodziłem koło niej jak zaczarowany. Ściskałem w dłoni kluczyk, ale nie spieszyło mi się za kółko. Wpierw chciałem nasycić się jej wyglądem. Patrzyłem jej prosto w oczy i podziwiałem krągłości. Nie bałem się ulec czarowi Włoszki, ponieważ na spotkanie przyjechałem technicznym majstersztykiem - BMW 3. Czy nowa Alfa zadrży na widok takiego rywala?

Alfa Romeo Spider V6 Q4

Gdy Dustin Hofmann uciekał w "Absolwencie" śliczną Alfą Romeo Duetto od mieszczańskiego stylu życia, jego czerwony Spider stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu. A jaka jest najnowsza Alfa?

Alfa Romeo 159 2.2 JTS

Podobno klienci, którzy kupują Alfę Romeo, kierują się przede wszystkim sercem, a znacznie mniej rozumem. Legendarna włoska firma od dawna walczy z tym stereotypem, czego kolejnym dowodem jest najnowszy model Alfy - 159.

Alfa Romeo Brera

liczna i samochodów nie starcza dla wszystkich, nie robię z tego problemu. Pierwsze okrążenie wykonam w towarzystwie najnowszej Alfy 159 3.2 V6 z napędem na cztery koła Q4. Cieszy mnie to, bo mogę bezpośrednio porównać cięższego i dłuższego sedana z bazującą na nim Brerą. Oba auta dzielą aż 55 proc